Pascal’a Giriş..

Selamlar arkadaşlar. Kırıkkale üniversitesindeki eğitimimin 3. döneminde de pascal ile karşılaştım. Hoş bilgi paylaşımı açısından biraz ters zaman oldu yada iş işten geçti ama blog da paylaşmanın benim için faydalı olucağına inanıyorum. Her ne kadar pascal dersinden geçmiş olsada illaki ENTERESAN şekilde kalan arkadaşlarımın işine yarıyacaktır. Tabiki dekan beyin (Mustafa hoca’nın) taktiridir geçip kalmak. Neyse biz işimize bakalım ve pascal a yavaştan girelim..

Qbasic de görüğümüz neredeyse sadece programlama mantığı idi. Pascalda da farklı bişey görmüyoruz eğitim olarak çerez yani, çocuk oyuncağı, ama istenilirse güzel şeyler çıkabileceği yanlısıyım. Sanki makinaya daha iyi hükmediyormuşuz etkisi yarattı bende. pHp den alışık olduğum yazım hataları yapsamda öğrenilebilirliği kolay bir dil.

Pascal için kendi hazırladığım bir not yok ne yazıkki. O yüzden gaziden bir hocamızın hazırlamış olduğu sizlerle paylaşıcağım kendi blogumda. Notların düzenli ve orjinal haline buradan ulaşabilirsiniz.

Qbasic de de olduğu gibi temelden başlayıp işin içine gireceğiz..

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.