Ezel Dizisi

EzelBugün televizyon kanallarını dolanırken karşıma Ezel çıktı. İzlemekten kendimi alamdım, gerçekten ilgi çekiciydi.. Bir adam var, çaresizliğe bırakılıyor.. Yıllar sonra adam intikam peşine düşüyor.. Konu ve çekimler gerçekten ilgimi çekti.. Hele 1. bölümün bitimine doğru ben Ezel BAYRAKTAR diyince daha da bir dikkatimi çekti 🙂

Ezel’in bizim sülale ile bir bağlantısı yok bildiğim kadarıyla 😛 Ama yönetmen Uluç BAYRAKTAR ile bir alakası olabilir 🙂 Dizinin bitiminde hemen incelemelere başladım. Nedir ne değildir, internet sitesi varmı vs vs..

Ezel 1. Bölüm Özeti

Hikâye Ömer’le başlar; Ömer’in arkadaşları Cengiz, Ali ve Ömer’in sevgilisi Eyşan’la…

Kıbrıs 2009

Ezel, Kıbrıs’ta bir otele doğru yol almaktadır. Otelde merakla beklenen gizemli konuktur.

Ali, gelen konuk hakkında bilgi toplar. Öğrendikleri çok hoşuna gitmez. Çünkü Ezel’in sicili gereğinden fazla temizdir.

Ali, otelin her türlü güvenliğinden sorumlu isimdir. Lakabı Kerpeten Ali’dir.

İstanbul 1997

Ömer askerden döner. Ailesi, en yakın arkadaşları ve sevgilisi onu karşılarlar. Akşam yemekte Ömer’lerde toplanırlar.

Cengiz’in verdiği bir haber Ömer’i şaşırtır. Cengiz casinosunda çalıştığı otele Eyşan’ı da almıştır.

Bu haberi Eyşan’dan değil Cengiz’den duymak Ömer’in canını sıkar. Ayrıca Cengiz’in mutfakta söyledikleri de Ömer’in çok hoşuna gitmez.

Kıbrıs 2009

Ezel yeni bir hayata başlar. Yanında sadece iki dost vardır: Şebnem ve Kamil Abi. Ezel, otele yerleştiği gün tam on iki yıl öncesini hatırlar.

Bugün, hepsinin hayatlarının dönüm noktasının yıldönümüdür. Eyşan ve Cengiz otel odasında tartışırlar. Çünkü Eyşan da tam on iki yıl öncesini hatırlamıştır.

İstanbul 1997

Ali, Ömer’in her anlamda abisidir. Ömer, Ali’nin oto tamirci dükkanında çalışmaktadır. Ömer, Ali’nin koruması altındadır. Eyşan ve Ömer ise yeni bir hayata başlayacak olmanın mutluluğu içindedir.

Kıbrıs 2009

Cengiz, Eyşan’ı o akşamki oyunda görmek istediğini söyler. Oyunda özel bir konuk vardır. Otelin restoranında yemek yiyen Ezel, Eyşan’ı görür, gerilir. Elinde yıllar önce annesinin karısına takması için verdiği yüzük vardır.

İstanbul 1997

Ömer tamirci dükkanına gelir. Ali ve Cengiz’in odada bir adamla konuştuklarını görür. Adam Ömer’i görünce ordadan hızla uzaklaşır.

Ömer, Eyşan’a evlenme teklif edeceğini dostlarıyla paylaşır. Ali ve Cengiz sahte bir mutlulukla Ömer’i kutlarlar.

Eyşan, Ömer’in evlenme teklifini kabul eder.

Kıbrıs 2009

Ezel ve Eyşan göz göze gelirler. Ezel annesinin verdiği yüzüğü elinden düşürür.

İstanbul 1997

Dört arkadaş deniz kenarında sohbet ederler. On yıl sonrasının planını yaparlar. Cengiz cebinden bir tabanca çıkarır. Herkes tedirgin olur. Ömer, tabancayı alır.

Eyşan’ı eve bırakan Ömer, Eyşan tarafından eve davet edilir. Eyşan ve Ömer o gece sevişirler.

Sabah uyanan Ömer, Eyşan’ı yanında göremez. Yüzük Eyşan tarafından masanın üzerine bırakılmıştır. O esnada kapı açılır ve içeriye giren polisler Ömer’i götürürler.

Kıbrıs 2009

Büyük oyun başlamak üzeredir. Son oyuncu Ezel beklenmektedir.

İstanbul 1997

Ömer gözaltındadır. Sorgu sırasında verilen bir gazetede Ömer’in, Cengiz ve Eyşan’ın çalıştığı oteldeki soygun ve cinayet nedeniyle yakalandığı yazmaktadır. Ömer suçsuzluğunu ispat edemez. Mahkemeye çıkarılır. Tüm deliller Ömer’i işaret eder. Tanık olarak gelen Eyşan yalanlarla dolu ifade verir. Bu yalanlar Ömer’in sonunu hazırlar. Ömer hapishanededir.

Kıbrıs 2009

Oyuna beklenen konuk gelir. Ezel sırasıyla Ali ve Cengiz’le tanışır. Ve Cengiz’in karısı Eyşan’la…


10 Numara Dizi !

Şahsen benim ilgimi çeken ender dizilerden bir tanesi. 1. bölümde denk gelmişken de takip etmeyi isterim.. Bakalım ileride gelişmeler nasıl olacak.

3 Yorum
  1. 14 Ekim 2009
  2. 14 Ekim 2009
  3. 03 Kasım 2009

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir