Kpss iptal mi ediliyor ??

KPSS İptal Edilsin Teklifi

Iğdır Eğitim Sen Şube Başkanlığı, Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın (KPSS) iptal edilmesini istedi.

03 Temmuz 2009 / 12:23Şube Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, Iğdır’da 27 Haziran 2009 tarihinde yapılan KPSS’de kopya çekildiği iddiasıyla 30 kişinin gözaltına alındığı ve 4 kişinin tutuklandığı hatırlatıldı. Bu olayın geniş yankı uyandırdığı, kopya çekilmesinin Türkiye genelinde organize olarak yapıldığı, Iğdır’da ise ana örgütlemesinin olduğu şüphesi bulunduğu bildirilen açıklamada, ”Savcılığın yürüttüğü soruşturmanın temeli ise sınav sorularının sınavdan önce ele geçirildiği üzerinedir. Tek başına bu şüphe bile sınavın iptal gerekçesi sayılmalıdır” denildi.

1973 ve 1999 yıllarındaki üniversite sınav sorularının çalındığı ortaya çıkınca sınavların iptal edildiği ve yeni sorularla sınavın tekrar yapıldığı anımsatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

”Bu aşamada kimlerin soruları aldığı kimlerin almadığı tespitinin mümkün olmadığı göz önüne alındığında sınavın derhal iptal edilmesi gerekiyor. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, bu konuda daha fazla sessiz kalmamalıdır. KPSS’de bir kişi bile mağdur olmuşsa maliyeti ne olursa olsun genel eşitlik ilkesi gereğince sınavın iptali gerekmektedir. Biz, Eğitim Sen olarak bu konunun takipçisi olacağız.”

Bir Yorum
  1. 13 Ağustos 2015

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir