KKULife Yankıları !

Uzun zamandır kafamda olan projeyi 2011 yılına girerken, kırıkkale üniversitesi öğrencilerine hediye etmiştim. Saat 07 gibi açtığım kkulife, ilk gününde 200 üye toplamayı başardı.. İlgi o kadar büyüktü ki, çekemeyenlerin sayısı da hızla çoğaldı..

Sitenin içeriğinden hoşnut olmayan kişiler, kırıkkale üniversitesi yönetiminden bir kaç kişiye mail atmış, hatta benim adımı kullanarak sahte mailler de atılmış..

20 günün sonunda binlerce üyesi olan, günde binlerce tekil ziyaret alan, on binlerce sayfa gösterimi yapan kkulife, kapanma sürecine girdi..

Üniversite yönetimindeki pek çok kimse KKULife’ın bir hata olduğunu dile getirdi. Her ne kadar ben bunun farkına varamasamda.. Ama büyük sözü dinlemeyecek halimiz de yok, siteyi 20. günün sonunda kapattım.

Bu kapanma sürecinde yardımlarını ve desteklerini benden esirgemeyen Doç. Dr. Hasan ERBAY’a da teşekkürlerimi sunmadan edemeyeceğim. Okul içerisinde, not değişikliği, okul sistemini hackleme gibi dolanan dedikodualara en güzel cevabı gerektiğinde Hasan hocamın vereceğini düşünüyorum. KKULife’ın bütün kodlarını gerekli mevkilerin incelediğini de bildiğim için..

Ayrıca, okul içerisinde Evren Bayraktar ların türediğini duyuyorum.. Ben yaptım mış.. O “ben yaptım” diyenlerden birisi ile birgün karşılaşırsam fena bozarım !

KKULife’ı kapattıktan sonra, Hasan hocamın da önerisi ile üniversitemiz için kolları sıvamış bulunmaktayım. Bunun ilk örneği, şuan öğrenci otomasyonunda karşınıza çıkacak olan güvenlik kodu, giris.htm yerine, giris.asp diyebilirim 🙂

Bundan sonra Kırıkkale Üniversitesi Web bölümü üzerinde gerek fikir, gerek kod olarak çokca karşınıza çıkacakmışım gibime geliyor..

2 Yorum
  1. 09 Şubat 2011
  2. 09 Şubat 2011

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir