Inception

Christopher Nolan’ın merakla beklenen yeni filmi Inception, 30 temmuzda gösterime girdi. Başrolde, Titanic’le bütünleşmiş yakışıklı oyuncu Leonardo Di Caprio’yu izleyeceğiz. Filmde, Ellen Page, Ken Watanabe, Marion Cotillard ve Joseph Gprdon-Levitt gibi oyuncularda rol alıyor.

Leonardo Di Caprio’nun canlandırdığı, Dom Cobb çok yetenekli bir hırsızdır. Uzmanlık alanı oldukça ilginçtir, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çıkarmak ve onları çalmaktır. Cobb’un bu ender becerisi, casusluğun tehlikeli yeni dünyasında onu aranan bir oyuncu yapmıştır. Ancak, aynı zamanda bu durum onu uluslararası bir kaçak yapmış ve sevdiği herşeye malolmuştur. Cobb’a içinde bulunduğu durumdan kurtulmasını sağlayacak bir fırsat sunulur. Ona hayatını geri verebilecek son bir iş; tabi eğer imkansız “başlangıç”ı tamamlayabilirse. Mükemmel soygun yerine, Cobb ve takımındaki profesyoneller bu sefer tam tersini yapmak zorundadır; görevleri bir fikri çalmak değil onu yerleştirmektir. Eğer başarırlarsa, mükemmel suç bu olacaktır. Ama ne dikkatle yapılan planlamalar, ne de uzmanlıkları, onları, her hareketlerini önceden tahmin ettiği anlaşılan tehlikeli düşmanlarına karşı hazırlıklı kılabilir. Bu, gelişini sadece Cobb’un görebildiği bir düşmandır.

Inception, ilk haftasında açılış rekoru kırarak 43.5 milyon dolar hasılatla birinciliğe yerleşti. ImDb puanı 10 üzerinden 9.2 ve rotten tomatoes yüzdesi %87.  Bu oranlarda  filmin bu yazın en başarılı filmi olduğunu söylüyor. Abartılı bir şekilde reklamı yapılmadan bukadar başarı yakalayan bir filmi izlemeden olmaz sanırım.

Filmin ilginç bir kurgusu var ve gelen yorumların çoğu kafa karıştırıcı bir film olduğu izlenimini veriyor bana. Fragmanını izledikten sonra film bende de büyük bir merak uyandırdı henüz gidemedim fakat en kısa zamanda gitmeye çalışacağım. İzleyenlerin yorumlarını da merak ediyorum..

Filmle ilgili küçük bir dipnot düşeyim. Bir haberde okuduğuma göre, filmde kullanılan takım elbiseler Eskişehirli bir firma tarafından yapılmış.

Get the Flash Player to see this content.

Filmi izlemeyenler için bilgi içeren bir resim olabilir..

2 Yorum
  1. 04 Ağustos 2010
  2. 04 Ağustos 2010

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir