Yaşasın Devlet Üniversiteleri

harc-cetveli Ohh ne güzel ne güzel.. Ne güzel devlet üniversitesin de okuyoruz. Biliyorsunuz bir ara bomba haberler düştü piyasaya %500 zam filan..

O kadar zam yapmak her yiğidin harcı değildir, öyle zam yapsalar adamı ipe götürürleer, o ipi bi güzel dolarlaaar.. Sonrasına girmiyorum.. Neyse dendiği gibi %500 zam filan yok ortada.  Tabi beni ilgilendiren 2. öğretim harçları. 1. öğretiminkilere girmeyeceğim hiç. En azından makul rakamlar onlar, verip okusunlar..

Bu gördüğünüz tablo 2. öğretimlerin bir kısmı… Nedir abi bu böyle yaw ? Soygunun belgesimi. Nedir yani bu öğrenciyi bu kadar masraflı yapan ?

Kendi bölümümü dikkate alıcağım. 2,562 TL ortalama masrafım varmış. Tamam kişisel olarak baktığında insan “doğrudur” diyor. Ama düşünsenize binlerce benim gibi insan var ? O zaman iş abartı olmuyormu. Sonrada gelip önümüze dayatıyolar 1.281 TL harç ödeyeceksin, bunu da yarıya böldük..

fen-harc-liste

Bir çekirdek ailenin açlık sınırı 741 liraymış. Şimdi ben bu dönem 640.5 TL  harç ödeyeceğim. Açlık sınırında olan bir aile ne yapacak ? Bunu çok merak ediyorum. Nasıl yaşayacak o insanlar? Hadi biz neysede o insanları gerçekten bir düşünün yahu !

Bu kadar fazla kaynakları olan bir ülkede yaşamak bu kadar zor olmamalı.. Uyan türkiye, uyan !

Ek: 18 Ağustos 2009 YÖK Duyurusu

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir