vCard (.vcf) dosyalarını birleştirme

Bildiğiniz gibi Nokia N97 Mini kullanıcısıydım, birkaç gün önce yeni telefon aldım, Galaxy S2. Telefon değiştirmelerindeki en büyük sorunlardan birisi rehber aktarımı. 1997 yılından beri aynı sim karta sahip olduğum için, ve nokia da düzenli bir rehberim olduğu için bütün rehberimi sim kartıma aktaramadım. Hem hafızası yetmedi, hemde düzenli olan rehberin düzeni bozulacaktı. Bu noktada yardımımda, NbuExplorer diye bir uygulama yetişti. Nokia Suite ile yedeğimi aldım, Nbu ile yedeğimi açtım ve her bir kişiyi ayrı ayrı vCard dosyaları (.vcf) olacak şehikilde rehber dizinine aktardım. Sorun bundan sonra başlıyordu..

Android tabanlı cihazlarda rehber vCard desteklemiyor diye biliyorum, en azından desteklese bile 250 den fazla kişiyi tek tek atamazdım, yada google hesabımın rehberine eklerken, 250 den fazla kişiyi tek tek ekleyemezdim. Bu yüzden 250+ vCard dosyasını tek bir vCard da toplamam lazımdı. Bu işlemin bir hayli vaktimi alacağını düşünürken, şaşkına döndüm neden mi ?!

Adım adım vCard (.vcf) dosyalarını birleştirme:

  • vCard dosyalarınızı C:> dizinindeki rehber klasöründe toplayın. Yüzlerce, binlerce ayrı ayrı vCard dosyası olsun elinizde. ( C:\rehber>)
  • Windows komut dosyasını açın. (cmd.exe) ( Kısayol: Windows + R > cmd.exe )
  • Komut dosyasında “cd C:\rehber” yazın. ( Artık C:\rehber> dizinindesiniz.)
  • Sonrasında mucizeyi yazın: copy *.vcf toplu.vcf

 

 

İşlem tamamdır. Tek bir satır dos komutu ile bütün vCard dosyalarınızı, tek bir vCard dosyasında birleştirebilir, Google Contacts ( Google Rehber ) ‘e tek bir dosya ile binlerce kişiyi hiç bir veri kaybı olmadan ( mail, doğum günü vs. ) aktarabilirsiniz.

63 Yorum
  1. 16 Kasım 2015
  2. 10 Aralık 2015
  3. 15 Ocak 2016
  4. 18 Ocak 2016
  5. 18 Ocak 2016

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir