Delirdim Artık !

5-14Arkadaş bir kaç gündür delirdim artık. Ne yapacağımı ne edeceğimi bilemiyorum. Anca kendi kendime sövüyorum. Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın bu www.turkticaret.net ‘i, www.kaspersky.com‘u.

Kaspersky a customer id’im ile giriş yapıp (yani lisanslı müşterisi olarak) ürün anahtarımın kara listeye alındığını belirten;

Hi,

My product key which I bought three months ago is blacklisted. Is there an error ? Because I didn”t do any irregularities. If there isn”t any errors and you can tell me why I was blacklisted, I will contact my vendor.

Thanks

bu iletiyi support bölümünden ilettim. 3 gün oldu hala cevap gelmedi.. Gittigidiyor.com daki satıcımda elinde anahtar bulunmamasından dolayı para iadesi (gg kesintileri düşülmüş..) yada aynı meblada yeni bir alışveriş talep ediyor.. Ben 10 pc için 3 yıllık lisans almıştım çok uygun bir fiyata. Şimdi öyle bi kampanya yok, zararım gerçekten çok fazla..

Diğer yandan başım Turkticaret.NET ile belada. Sakın kanmayın, alış veriş yapmayın bu adamlardan.. Direk konuya böyle giriyorum, o derece yani ! Diyorlarki .INFO uzantılı alan adı bedava. Sonra bu bedava olayı türkcell abonelerine 1 sms bedeli karşılığına dönüşüyor (2 kontör). Tamam 2 kontöre alayım domain diyorsun, sistemde filan bi bokluk oluyor, bi daha yapıyosun toplamda 6 kontörün gidiyor.. En azından bana öyle oldu. Domain aldıktan sonra diyorlarki şu bağlantıdan türkcell mobil ödemedeki domain inizi TURKTICARET.NET hesabınıza aktarın, orada karşına minik, kırmızı yazılar cıkıyo, domain dns lerini değiştiremezsin gibisinden (Hönk!). İşkilleniyorsun tabiiki, domaini aldın kontörün gitti, işin peşine düşüp destek biletlerinin peşini kovalıyorsun..

Adamlara dedim ki,

Merhabalar,

Turkcell kampanyası ile almış olduğum .info uzantılı domain imi, türkcell ödeme sayfasından, kendi hesabıma aktarırken Name server’larını ve yetkili bilgilerini değiştiremeyeceğim yazıyordu.

Peki bu domain ne işe yarayacak ? Size para vererek domain i hediyemi ediyorum ? Böyle bir saçmalık olabilirmi ?! Kampanya dediğiniz şey kendi cebinizi, elinizdeki domain sayısını arttırmak için yaptığınız birşey mi? Ben sanıyordum ki parasını ödediğim domain benim olacak ?

Onlarda bana,

Sayın evren bayraktar,

betulum.info alan adı mobil ödeme yoluyla 1 kontor karşılığı tescil edilmiştir.Alan adını panelinize aktardıktan sonra süre uzatma işlemi yapmanız durumunda DNS ve whois bilgilerinde değişiklik gerçekleştirilebilmektedir.

Bilginize, iyi çalışmalar dileriz.

dediler.. Şaka gibi yahu ! Sen parasını öde, domain ini al, adamlar üstüne konsun, şirketlerine domain katmış olsun. Şakamı bu yahu !

Bu durumdan gerçekten çok rahatsız oldum ve  bu işe yaramaz türkticaret.net den domain almama sebep olan TURKCELL’in kapısını çaldım. Ve dedim ki,

TURKTICARET.Net’in , TURKCELL üzerinden yaptığı 1 sms karşılığı .info alan adına sahip olun kampanyasından faydalandım. 6 Kontörüm gitti bu iş için ama önemli değil.. Önemli olan sahip olamadığım domain ! Domain satın almışsanız name server larını değiştirip kendi hostinginize yönlendirirsiniz. Web siteniz yayın akışına başlar.. Ama bu üç kağıtçılar türkcell’imizin kampanyasından alınan domainlere name server değiştirtmiyorlar. Bizden kontör giderek almış olduğumuz domaini, turkticaret.net ‘e vermiş oluyoruz. Domain bizim değil onlarınmış gibi duruyor.. Lütfen siz müşterilerinizin arkasında durun. Saygılarımla Evren BAYRAKTAR

Bunun üzerine TURKCELL’den Nilay hanım,

Sayın Bayraktar,

Görüş ve önerilerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.

Detaylı bilgi için hizmet sağlayıcı olan Türk Ticaret Net ile iletişime geçebilirsiniz. 0 224 2248640 numaralı hattan teknik destek alabiliyorsunuz.

Saygılarımızla,

TURKCELL İletişim Hizmetleri A.Ş.

Nilay (Ben teşhir etmek istemediğim için sildim)

Müşteri Çözüm Merkezi

Pek samimi bulmadığım için bu iletiyi ve başka işlerim de olduğundan aramadım bu üç kağıtcıları..

Ama bunların hepsinin üst üste gelmesi beni delirtti ! Ve ellerikaldir hareketini başlattım ! İlk eli ben kaldırdım, yakında sıra sizlerde..

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir