Samsung Galaxy S4 ve Android Lollipop Deneyimlerim

Bildiğiniz gibi Türkiyedeki Samsung Galaxy S4 cihazlara yakın zamanda Android Lollipop 5.0.1 güncellemesi geldi. Bu gibi güncellemeleri normalde tam zamanında yaparım fakat hem cihazın yaşının ilerlemesi, hem Türkiyeye geç gelmesi beni bu konuda biraz endişelendirmişti. Yeni touchwiz arayüzünü çok beğenmeme rağmen çekincelerim olduğu için güncelleme işlemini gerçekleştirmiyordum. Eğer sizin için çok gerekli olmadığını düşünüyorsanız, güncellemeyin.

Güncelleme Esanasında Yaşananlar

Güncellemeyi direk cihaz üzerinden yapamadığım için bilgisayara bağlayıp kies üzerinden güncelleme işlemini gerçekleştirdim. Eğer MacOSx kullanıcısı iseniz, güncelleme esnasında bilgisayarınızı kullanmaya devam edebilmeyi unutun. Güncelleme progress’i ile ilgili mini pencere her şartta kendini en üste çıkarıyor ve bilgisayarınızı kullanmazını engelliyor. Belki windows da da durum böyledir. %28 de benim kies takıldı, ama telefon ekranında downloading yüzdesi ilerlemeye devam ediyordu, her ne kadar tırsmış olsam da güncelleme işlemini başarı ile gerçekleştirebildim. Tabi güncelleme bittikten sonra benim kies hala %28 idi.

İlk izlenim

İlk izlenimim “çoook güzel” oldu, taaki 30 saniye sonra telefonun elimi yakacak derece ısınmasını fark edene kadar. %100 de şarjdan aldığım telefon 30 dk içerisinde %50 ye düştü. Bütün uygulamalarım, widgetlerım yerli yerinde duruyordu. Herşey yolunda görünüyordu bu pil sorunu dışında. Bu sorunu bir şekilde aşmam gerektiği için, bir şans vermek adına telefona hard reset attım. Herşeyi en baştan temiz temiz kurdum. Fakat aktif kullanımda cihaz deli gibi ısınıyor, pilini ciddi derecede sömürmeye devam ediyor.

İlk kurulumlar vs tamamen bittikten sonra cihazı tekrar şarj ettim ve beklemeye çekildim. Bu seferki durum fena değil, kullanmaz isem pilini sömürmüyor en azından.

Bakalım birkaç gün şans vereceğim, şuan için yapmasam olurdu dediğim, hatta yeni telefon araştırması yapmışlığım oldu. İlerleyen günlerde ekstrem birşey olursa paylaşacağım 🙂

Siz mi, güncellemeseniz de olur 😉

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir