Nokia 97 Mini, Süper Bişi !

Yakından takip edenler bilirler yeni telefonumun n97 mini olduğunu. Telefonu alalı heralde 1.5 – 2 ay oluyor ve telefondan hala çok memnunum.

İlk başlara heves ile telefonun açmadığım özelliği yoktu, masa üstündeki facebook application, 2 mail adresimede saat başı yeni mail kontrolü, arada sırada Live Messenger, Skype açmalar vs vs..

Telefonu bu şekilde kullandığımda gün aşırı şarj etmek durumunda kalıyordum ve bu canımı yavaştan sıkmaya başlamıştı. Şarjı tam bitmiyor ama biliyorumki ertesi günü çıkaramayacağım, o yüzden geceden şarja takıyordum yani..

Neyse telefona bir format atayım dedim, pek bi kirlenmişti C hafızası, format attım, hem phone memory’e hemde mass memory’e. Telefon cillop gibi çıtı yani 🙂 Formattan sonra sınavlar dolayısı ile telefonla pek ilgilenemedim ve yukarıdaki gibi uygulamaları yüklemedim, mail güncelleme işini yapmadım.. Hatta ve hatta internet paketi bile almadım. Hal böyle iken, meretin şarjı 3 gün gidiyor, zorlasan 4. günü çıkarıyor arkadaş ! Demekki mail tarzı uygulamalar, telefonunda dediği gibi, enerjinin dibine vurduruyormuş..

Bunun dışında telefonda bir durum varmı ?

Kesinlikle yok arkadaşım, aletin hayranıyım. Eğer almak istiyorsan ben öneririm.

Enteresan Özellikle var !

Nokiada daha önce karşılaşmadığım bir özellik var bu telefonda. USB’den şarj oluyor. Yani telefonu kablo ile bilgisayara bağladığında telefonunu şarj etmiş oluyorsun. Bu özellik Samsung’da belki ezelden beri var ama Nokia’da ilk defa görüyorum.

Telefonda müzik hariç giriş çıkış arabirimi sadece USB. Müzik de zaten normal audio jak larından. Telefonun usb girişi, E71, 5800 ile aynı. Eğer ki çevrenizde bu modellerden birisi olan birileri varsa ve şarj aletiniz uzaklarda ise, onların data kablosu ile telefonunuzu şarj edebilirsiniz.

Ayrıca telefonun kendi klavyesi çok hoş. Pek kullanmadım ama birkaç kere ders aralarında msn de takılırken kullandım. Gerçekten süper ! Dokunmatik telefonda msn kullananlar bilirler.. Yazı alanına tıklarsın yazını yazarsın, okey e tıklarsın, sonra yazı gönder e tıklarsın… Bunda ise yaz, enter a bas ! İşlem tamamdır 🙂 Minik bir bilgisayar havasını gerçekten yaşatıyor.

Kulaklığı Çok Hoş !

Telefonun kulaklığı üzerindeki tuşlar çok hoş. Metal’e dokunduğunuzda kaliteyi anlayacaksınız !

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir