Android 4.0.3 ICS de Ekran Görüntüsü Almak

Bildiğiniz üzere geçen ay avrupadaki Samsung Galaxy s II lere güncelleme gelmiş, 17 nisan da da türkiye cihazlarına kies üzerinden resmi güncelleme yayınlanmıştı. ICS ile birlikte arayüzde pek değişiklik olmasa da, çekirdek bir hayli değişmiş ve cihazlarımız fark edilir derecede hızlanmıştı.

ICS ile ekran görüntüsü alma konusunda benim gibi sizlerinde sorun yaşadığına eminim. Eski Android sürümlerinde ekran görüntüsü almak için Power ve Home tuşlarına hızlıca basıp çekiyorduk. Ne yazık ki bu yöntem ICS de aynı şekilde çalışmıyor.

Android 4.0.3 ICS de ekran görüntüsü almak için Ses kısma tuşuna ve Güç tuşuna aynı anda basın ve yaklaşık bir saniye kadar bekleyin yada eski yöntemimiz olan Güç ve Ev tuşlarına aynı anda basın, bir saniye kadar bekleyin. 

Eskiden bu bekleme olayı olmadığı için hızlıca ekran görüntülerimizi alabiliyorduk. Yeni gelen 1 saniye kadar bekleme özelliğinden dolayı, ekran görüntüsü almak dert olmuştu, çalışmıyor diye aracı programlara yönelmiştik. Umarım bu uyarı ile sorununuzu çözmüş olurum. Yaşasın Android 4.0.3, yaşasın Galaxy S II 🙂

4 Yorum
  1. 01 Şubat 2013
  2. 07 Temmuz 2013
  3. 28 Ocak 2014
  4. 02 Şubat 2014

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir