Pardus’umu Özledim

Final zamanı evdeki arkadaşlarla oyun oynamak için pardusu bilgisayarımdan kaldırmıştım. Wine da o oyunu çalıştırabilecek emulatörün olduğu söylenmesine rağmen bir türlü becerememiştim, crack den olsa gerek. Sonunda evdekilere pes edip Vista’ya geri döndüm. Ama pardusumu çok özledim ! “pisi sudo up” yapmayı özledim, gel pisi pisi “pisi it” demeyi özledim 🙂 Birde neyi özledim biliyormusunuz..

Notebook almadan önce hayatım masa üstü bilgisayarımda geçerdi, makinayada Pardus 2008 Hyena kurmuştum. Php, Apache vs.. server merakıda vardı biraz. İntenetten bişeyler indirmeler çekmeler, dyndns ile ip sabitlemeler filan baya kurcalardım.

Bilgisayarıda pek kapatma alışkanlığım yoktu açıkcası, makina 1 ay açık kalırdı banamısın demezdi. Şimdi ise bütünleme sınavlarından sonra ankaraya geldikten sonra notebook’umu yanda gördüğünüz gibi 9 gün boyunca açık bırakma durumunda kaldım, bu 9 gün sonunda makina artık beni kapatmalısın diye çığlıklar atmaya başlamıştı 😉 1 ay kapatmayınca banamısın demeyen pardus, seni özledim..

Aslında pardustanda birkaç durumdan sıkıntılıydım. Photoshop ve dreamweaver gibi programları kullanmak zorunda kalıyorum illaki, wine ile çalıştırabildiğim kadar çalıştırıyorum ama windows daki tadını vermiyor 🙁 Pardus 2009 da çift işletim sistemi haltını bir türlü beceremedim bu alette, arkadaşa kurdum ama benim makinada bir türlü olmadı, ya o, yada o diyor.. İşlerimi hallettikten sonra inşallah tekrardan pardusa dönücem 😉

Etiketler:,

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir