Acer Alacaklar Dikkat !

Geçen gün arkadaşım ile konuşurken, enteresan bir haber aldım. Acer marka notebook’u arızalanmış ve bu yüzden daha önce götürdüğü, acer  Ankara teknik servisinin yolunu tutmuş.. Gitmiş bakmış ki artık servis yerinde yok ! Acer, Ankara teknik servisini kapatmış !

Hemen müşteri hizmetleri, istanbul, ile irtibata geçmiş ve bilgi doğrulanmış, ortada taşıma yok, direk kapatma var. İşin enteresanı da, Türkiyenin başkent’i Ankara da bundan sonra açılmayacakmış.. Gelelim bilgisayardaki soruna ve çözüm önerisine !

Bilgisayardaki sorun, batarya arızası. Alet fişe takılı değilken 10 dakika içerisinde kapanıyor, alalı 6 ay olmamasına rağmen. Belli ki bataryasında problem var değilmi.. Ortada bataryanın değişimini gerektiren bir durum söz konusu.

Acer Müşteri hizmetleri, telefonda bundan sonra ankarada servislerinin açılmayacağını belirtiyor ve ekliyor..

Bilgisayarınızı sakın bize yollamayın, önce bilgisayar başına geçin, telefonda bir test yapalım, gerekli görürsek biz UPS kargo ile bilgisayarınızı aldırırız diyorlar. Eğer karşı ödemeli yollarlar ise sorun çıkarmış.. Geçtim, ödemesini geçtim de telefonda test ne demek ya ? Notebook’un bataryası arızalımı, değil mi telefonda anlayacaklar, helal olsun size !

Bu yaşanan canlı olaydan sonra, Acer’dan uzak durmanızı öneririm sevgili takipciler. Tamam, içi dolu ve ucuz ürün satıyorlar da, ürünü aldıktan sonrası da önemli, müşteri desteği çok önemli !

Acer almayı düşünenler, bu yazıyı okuyun, bir daha karar verin, nihayetinde karar sizin. Markayı kötüleme, karalama gibi herhangi bir niyetim yok. Sadece yaşanan bir olayı dile getirdim 😉

6 Yorum
  1. 20 Nisan 2011
  2. 20 Nisan 2011
  3. 01 Mayıs 2011
  4. 30 Haziran 2011
  5. 23 Ekim 2011
  6. 17 Nisan 2013

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir