LED Aydınlatmalı Deniz Kestanesi

Evde kendinize süs yapmaya meraklı iseniz bu konu tam size göre ! Çok basit bir şekilde, bulunması çok güç, çok ilginç bir süs yapabilirsiniz.

Deniz Kestanesi

Yazlık bölgelerdeki dükkanlarda yukarıdaki gibi deniz kestanesi bulabilmeniz mümkün. Eğer dalışınıza güveniyorsanız, genellikle kayalık bölgelerde bu deniz kestanelerine rastlamanız mümkün. Bir sopa yardımıyla Anamurda ben çok çıkarıyordum 🙂 Peki kestaneyi ayarladık da aydınlatmasını nasıl yapacağız diyorsunuz.. Tabiki LED ile !

Deniz Kestanesi

LED çok az enerji harcayan bir diyot çeşididi ve her yerde bulabilmeniz ucuz bir elemandır. Yıl başı ağaçlarının aydınlatmasından televizyon kumandasına kadar her yerde karşınıza çıkabilir. Eğer bir elektrikçiye giderseniz size pek çok renk seçeneğide sunacaktır. Benim tercihim Mavi olanı 🙂

Deniz kestanesi yanarken

Gördüğünüz gibi küçük bir pil yardımı ile LED imizi yaktık, şekildeki gibi dengeledik. Üzerine de deniz kestanemizi koyduğumuz zaman orjinal bir ev süsümüz oldu 🙂 Hadi gidip bulun biyerde bulabilirseniz.. 😉

Bunu şu bağlantıdaki blog da görmüştüm ve direk yer imlerine kaydetmiştim sizlerle paylaşmak için. Konu ile ilgili pek çok resim de burada mevcut. LED aydınlatmalı deniz kestaneniz hayırlı olsun.

3 Yorum
  1. 27 Nisan 2010
  2. 28 Nisan 2010
  3. 15 Aralık 2012

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir