İnternet Explorer’da Video Oynatılmıyor !

Blogumdaki videoları facebook üzerinden çekiyordum. Malum, video hostingi meşakkatli bir iş. Kos koca facebook bu işi benim için yaparken ben neden bir yükün altına gireyim diyerekten videolarımı facebook üzerinden çektiriyordum. Halada video ekliyeceğim zaman facebook’u kullanacağım..

Fakat videoları internet explorer kullanıcıları izleyemeycekler.. Çünki facebook, videolarına hotlink koruması getirdi. Explorer, videoları çekerken header da refferal bilgisi gönderiyor ve videonun nereden çekildiğini anlayıp, facebook videonun izlenmesine izin verdirmiyor. Oysaki firefox, chorme gibi tarayıcılar header bilgisi göndermiyor, videolar sorunsuzca izlenebiliyor..

Bu sorunu çeşitli yöntemler ile çözebilmek mümkün. Fakat ben kılımı bile kıpırdatmayacağım ! Artık anlaşılmalı, internet explorer’ı sevmiyorum, sevmiyoruz ! Sizde kullanmayın..

Videolarım açılmıyor diye de ziyaretçi kaygısı yaşayacak bir kişilik değilim. Baş kaldırıyorum sana facebook ! Baş kaldırıyorum sana Microsoft İnternet Explorer !

2 Yorum
  1. 27 Ağustos 2010
  2. 28 Ağustos 2010

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir