LG X300: En Hızlı Atom Işlemcili Laptop

Geçenlerde Turk-php den dostum Cemal, Türkiyeye geldiğinde görüşme fırsatı bulduk. Londra’dan gelirken yanında bu canavarını da getirmiş. Aleti biraz inceleme fırsatı buldum ve tek kelime ile mükemmeldi !

Bi kere makina acayip hafif. Başka bir netbook ile haşır neşir olduysanız buna başka bir isim vericeksiniz. Gerçekten o derece bi alet.

Çantasından çıkardığında açıkcası pek bi küçümsedim. Oldum olası sevemiyorum bu netbook ları. Dedim açayım şu canavarı, elim ekran kapağına gider gitmez kendinden açıldı dokunduğumu hissetmedim 😛 Bu kadar mı hafif olur ekran kapağı ! Bilgisayar açılırken de ekran bi değişiğime geldi, meğer OLED ekran varmış alette. Günümüzün son teknolojisi yani..

Bunlar ne ki ? Daha çok şaşıracaksınız !

Aleti açtım, bir gıdım ses bile çıkmaz mı bilgisayardan, bir fan üfürtüsü olmaz mı ! Meğer olmuyormuş, çünki altte fan yokmuş. Fan’ı geçtim, hdd nin okuma sesi filan da mı çıkmıyor diyorsanız, o da yok arkadaş. HDD içindeki bütün parçalar sabitmiş ve bu yüzden de ses çıkarmıyormuş..

Araştırdığım kadarı ile, kablosuz bağlantısı çok iyiymiş ve 3G de destekli. 3G destekli olmasınında günümüz koşullarında bir artı daha katıyor bu alete. Pilde 7 saat civarında gidiyormuş, hem cins lerine göre belki biraz az ama performans konusunda da onlardan kat kat iyi bir alet. Araştırmalarım sırasında karşıma da bu video çıktı, abartmadığımı göreceksiniz 🙂

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir