Facebook’da Müzik Çalar Yapmak

Uzun zamandır Facebook ile ilgili yazı yazmıyordum, kısmet bugünmüş.

Gelen mailler, internette rastladıklarım doğrultusunda sizlere Facebook’da sayfanıza nasıl müzik çalar ekleyebileceğinizi elimden geldiğince anlatayım. Bu müzik çalar’ı eklemeniz için daha önce yazdığım FBML kodlaması ile ilgili hiçbir bilgi bilmenize gerek yok içiniz rahat olsun 🙂 Hazır bir application kullanacağız, ismi Music Player.

Öncelikle gerekli uygulamanın hayranı olmamız gerekiyor. Bu link‘e tıklayarak yada Diğer Uygulamalara Gözat diyerek uygulamamıza erişebiliriz.

Müzik Çalar linkine tıklayıp, uygulamanın hayranı oluyoruz.

Şimdi ise solda bulunan Sayfama Ekle linkine tıklıyoruz.

Sayfamız için bu uygulamayı eklemiş olduk. Şimdi sıra sayfada uygulamayı göstermede.. Bunun için yöneticisi olduğumuz sayfamıza gidiyoruz ve Sayfa’yı düzenle diyoruz.

Sayfamızı düzenle dedikten sonra karışımıza çıkan ekranda;

Müzik Çalar uygulaması için düzenle diyoruz.

Ve karşımıza gelen sayfada;

Resimde de gösterdiğim gibi Parça Ekle linkine tıklayıp parçamızı ekliyoruz. Linke tıklayınca Facebook sizden lisans anlaşmasını kabul etmenizi istiyor, ekliyeceğiniz müziklierin yasal sorumlulukları size aittir cinsinden. Altına da elektronik imzanızı, Adınız Soyadınız, atmanızı istiyor.. Bu adımı da geçtikten sonra, gözat diyip mp3 dosyamızı seçip, Dosya Yükle diyoruz..

Bu adımdan sonra müziğiniz yollanıyor ve karşınıza aşşağıdaki gibi bir ekran çıkıyor,

Bilgileri yazıp, değişiklikleri kaydet diyorsunuz ve tamamdır. Parça ekle butonuna tıklayıp, şarkılarınızı eklemeye devam edebilir, Parçaları sırala sekmesinden listenizi sıralaya bilirsiniz..

Herşeyi doğru yaptık ama Müzik Çalar ‘ımız sayfamızın duvarında görünmüyor diyeceksiniz, doğrudur. Çünki Facebook otomatikman uygulamamızı Kutular sekmesine atıyor. Bizde kutular sekmemize tıklıyoruz.

Kutular sekmemizi açtığımızda aşağıdaki resimde gösterdiğim gibi, kalem işaretine tıklayıp, duvar sekmesine taşı diyoruz..

Ve işlem tamamdır, Sayfamıza baktığımızda Müzik Çalar’ımız görünüyor.

Durum bundan ibaret sevgili takipçiler. Olabildiğince net anlatmaya çalıştım, umarım anlaşılır olmuştur.

Not: Bu yazıyı özgün içeriğini bozmadan ve yazı adresine kaynak gösterdiğiniz taktirde paylaşabilirsiniz. Hırsızlığın alemi yok 😉

261 Yorum
 1. 10 Nisan 2011
 2. 12 Mayıs 2011
 3. 13 Ağustos 2011
 4. 13 Ağustos 2011
 5. 31 Ağustos 2011
 6. 25 Ekim 2011
 7. 16 Ocak 2012
 8. 29 Nisan 2012
 9. 13 Mayıs 2012
 10. 23 Ocak 2014
 11. 05 Şubat 2014

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.