Büyüleyici Bir Yer: Universal Studios

Herkesin olduğu benimde yurtdışında çok fazla gezip görmek istediğim yerler var tabiki. Ama bazıları varki resmen hayranım onlara.. 😀 Ve buralara mutlaka ve mutlaka gidip görmem gerek diyorum hep kendi kendime. Bu yerlerden biride Universal Stüdyoları!!

Universal Stüdyoları bildiğim kadarıyla birkaç şehirde var. En büyüğünün ve en kapsamlı olanı Orlando’da olan park diye biliyorum. Sadece eğlence parklarından oluşmuyor, oteller, restoranlar, ayrı ayrı temalar üzerine eğlence parkları, gezip görebileceğiniz film setleri ve hatta sizi sanki filmin içindeymişsiniz gibi hissettiren trenler, parklar, metrolar, su kaydırakları.. Yani saymakla bitiremiyorum 🙂 Resimlerini gördüğünüzde sizde bana hak vericeksinizki, ayrı dünyası olan küçük, büyülü bir şehir yapmışlar resmen 🙂 Hatta yaptıkları yerleride 3,4 ayrı bölüme ayırmışlar, hepsininde kendine ait ayrı bir dünyası var.

Bir düşünün ya! Televizyonda yada sinemada merakla ve hayacanla izlediğiniz bir film setinin ortasındasınız, filmleri yaşıyor, izlediğiniz sahneleri aslında nasıl çektiklerini görüyorsunuz. Parkın içinde gezinirken karşınıza birden ünlü film kahramanlarının tıpatıp benzerleri çıkıyor.

Mesela bu resim, büyük bir hortumdan sonra yıkık dökük bir şehrin resmi değil, izlediğimiz bir filmin universal stüdyo setlerinden..

Ayrıca çekimi süren televizyon filmlerinide ekranlardan canlı canlı izleyebiliyorsunuz. Bindiğiniz trenlerde, metrolarda kendinizi filmin içinde buluveriyorsunuz. 🙂  Mesela deprem filminde, metroda deprem bölümünü, sizde bindiğiniz metroda yaşıyorsunuz. Bir anda etrafınızı sular basıyor, yol çöküp yanınıza tanker düşüyor, çıkan yangında alevler arasında kalıyorsunuz. Ama 2 dakika sonra yanan ve yıkılan şeyler yeniden yerine dönüyor ve siz gerçek dünyanıza dönüyorsunuz. Bindiğiniz teknede bir anda Jaws filminin can alıcı sahnesini  yaşıyorsunuz, bir yanda yürürken Terminatör karşınıza çıkabiliyor 🙂

Gelin Universal Studio Park da biraz tur atalım

Get the Flash Player to see this content.

Anlata anlata bitiremedim, bilmiyorum siz nekadar etkilendiniz ama dediğim gibi ben kesinlikle gitmek istiyorum buraya!! 😀 Bigün gideceğim inşallah.. Size de tavsiye ederim.. 🙂

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir